Kwatery dla firm

Mieszkania dla pracowników to oddzielna gałąź rynku wynajmu mieszkań. Takie mieszkania wynajmują firmy dla swoich pracowników okresowo, krótkoterminowo. Firmy poszukują tanich mieszkań lub domów, gdzie mogą zakwaterować dużą liczbę pracowników, którzy otrzymują gotowe i w pełni wyposażone miejsce noclegowe.

Często poszukują kwater przedsiębiorstwa budowlane, które swoje kadry pracowników transportują z całego kraju w celu wykonania konkretnego kontraktu.

Wynajmując mieszkanie jako kwatery dla firm musimy liczyć się z krótkoterminowym wynajmem. Kontrakty mogą trwać od 3 dni do kilku miesięcy w zależności od potrzeb najemców. Firmy od właścicieli wymagają rachunków (lub faktur), musimy być tego świadomi poszukując tego typów najemców. Przygotujmy się również na większą ilość pracy związaną z wydawaniem i odbiorem lokalu.

Czym charakteryzują się kwatery dla firm

Chcąc wynająć mieszkanie jako kwatera dla firm musimy doposażyć je we wszystkie wymagane przedmioty, tak aby pracownicy przyjeżdżający na nocleg mogli zabrać ze sobą tylko najpotrzebniejsze prywatne rzeczy. W takich kwaterach liczy się liczba miejsc jaką możemy zaoferować. Przygotowując mieszkanie zwróćmy uwagę na:

W skrócie mieszkania dla studentów powinny posiadać:

  • Przygotowanie czytelnej oferty (z podziałem na ilość dni / osób)
  • Doposażenie mieszkania i przygotowanie pokoi 1, 2, 3, 4 lub więcej osobowych
  • Sprawdzenie lokalnego rynku i bazy takich ofert w pobliżu naszej nieruchomości
  • Dostosowanie stawek i cen w zależności od ilości osób / dni (oraz z uwzględnieniem najlepszych okresów)
  • Przygotowanie się na możliwość wystawiania rachunków

Wynajem mieszkań dla firm

Czy wynajem dla firm jest bardziej opłacalny? Kiedy taką formę wynajmu zastosować? Wynajem jako kwatery dla firm może być zastosowany w przypadku lokali o gorszym standardzie, odbiegającym od standardów rynku. Ta forma wynajmu, z powodzeniem może być zastosowana również w większych nieruchomościach, jak np. domy, które trudno wynająć osobie prywatnej (ze względu na metraż i opłaty).

Firmy wybierając mieszkania dla swoich pracowników, kierują się głównie ceną i dogodnymi warunkami najmu (m.in. możliwością zerwania umowy). Wynajmując mieszkanie w ten sposób, musimy wciąż aktywnie poszukiwać nowych klientów. Przy takiej formie wynajmu zmiany najemców są bardzo częste. Dysponując dużą nieruchomością, każdy z pokoi, lub nawet miejsc noclegowych możemy wynajmować innemu podmiotowi.

Gdzie reklamować kwatery dla firm?

Miejsc do reklamowania noclegów w sieci jest bardzo wiele. Istnieją zarówno płatne jak i darmowe alternatywy portali, gdzie każdy może nadać ogłoszenie. Warto zaistnieć w możliwie wszystkich z tych miejsc. Zwiększamy w ten sposób szanse na pozyskanie klientów. Nigdy nie mamy pewności gdzie “zabłądzi” nasz klient, dlatego taka forma intensywnej reklamy i ogłoszeń przynosi bardzo dobre wyniki.

Posiadając kwatery dla firm, możemy również z powodzeniem wyjść ze świata Internetu i szukać klientów na ulicy. Dobrą formą reklamy, mogą się okazać banery, które zawiesimy na balkonie, lub płocie naszej nieruchomości. Rozważmy również emisję ogłoszenia w lokalnych gazetach. Jeśli mamy problemy ze znalezieniem klientów, zgłośmy się do lokalnego biura nieruchomości, które z pewnością pomoże nam uzyskać jeszcze lepsze wyniki. Dbanie o ogłoszenia i reklamę, może być bardzo czasochłonne. Konkurencyjne oferty nieustannie spychają nasze ogłoszenia na niższe pozycje w wyszukiwarkach portali. Należy dbać na bieżąco o ciągłe odświeżanie ogłoszeń.

Sprawdź ogłoszenia mieszkania do wynajęcia Warszawa, mieszkania do wynajęcia Wrocław.

Mieszkania dla studenta